Work and Travel USA / Work and Study UK
Praca v UK

Príbehy účastníkov

Alexandra

Internship USA Hospitality

Môj príbeh sa začal v decembri 2019, kedy som koncom roka bilancovala a rozmýšľala nad novými výzvami. Vedela som, že vo svojich vtedy 30 rokoch som už bola a žila všelikde, ale USA mi nejako na odškrtnutie v mojom bucket liste chýbalo.

Po nie dlhom googlení som sa dostala na stránku Across Agency a vyplnila nezáväzný registračný formulár. Pani Kuzmová sa mi ozvala takmer obratom. Ako sa hovorí: Little did I know, že budeme takto v kontakte ďalšie 2 roky, počas ktorých sa ma budú pokúšať do USA dostať. Asi nemusím spomínať, že za všetko mohla pandémia. Všetky dokumenty som mala hotové už na začiatku roka 2020, v Across pracujú naozaj rýchlo, a vlastne sme len čakali na pohovor na ambasáde. A potom prišiel marec a covid. Život sa zastavil, štáty vrátane USA zavreli hranice a môj sen sa začal rozplývať.

Nebyť pani Kuzmovej, ktorá bola so mnou najbližšie dva roky v nepretržitom kontakte, informovala ma o novinkách, prognózach, hľadala riešenia vtedy takmer neriešiteľnej situácie, asi by som sa na to vykašlala. Ako sa hovorí, trpezlivosť ruže prináša a ja som zrazu v decembri 2021 držala v ruke pas s vízami na ročný pobyt v USA.

Mojou cieľovou destináciou bolo Colorado a Devils Thumb Ranch. Výber lokality bol pre mňa ako mestské dievča challenge, išlo o horskú komunitu, malé mestečko s lyžiarskym strediskom. Zopár barov, jeden obchod a úžasná príroda.

Môj pobyt v Devils Thumb Ranch mal svoje pozitíva aj negatíva, celkovo to ale hodnotím ako prínosný rok, v mojom prípade necelých 10 mesiacov, keďže som sa z osobných dôvodov vracala skôr. Na ranči som pracovala ako guest service agent, v preklade recepčná. Dostala som sa aj ku concierge a night audit, naučila som sa naozaj veľa a americká hospitality mi dala nový pohľad na prácu s ľuďmi.

Musím spomenúť, že pani Kuzmová ma pred odchodom nakontaktovala na ďalšiu Slovenku, ktorá odchádzala so mnou, a aj vďaka tomu ma vlastne v Colorade čakala Bianka, s ktorou sme si tento pobyt v dobrom aj v zlom prešli spolu.

Across Agency bola mne aj Bianke spojencom po celý pobyt, kedykoľvek sme niečo potrebovali, odpoveď prišla takmer okamžite. Osobne mám veľmi vysoký štandart na služby, do ktorých investujem peniaze. Across Agency ich prekonala a preto neľutujem jediné euro, ktoré som do programu dala. Skúsenosti a zážitky s Colorada sú na celý život a na nezaplatenie.

Ak teda uvažujete nad pobytom v USA, či už Work and Travel alebo celoročný Interneship, tak jedine Across.

Alexandra, Colorado

HORE