Work and Travel USA / Work and Study UK
Praca v USA Work and Travel USA

Work and Travel USA Full Service

Work and Travel USA Full Service

Tento typ programu je najviac preferovaný, pretože hostiteľský subjekt, resp. zamestnávateľa zabezpečuje partnerská organizácia v USA.

Realizuje sa to dvomi spôsobmi:

1) prostredníctvom JOB FAIR (stretnutia s americkými zamestnávateľmi na Slovensku) alebo
2) zamestnávateľa si vyberáš z on-line databázy zamestnávateľov

Ubytovanie vo väčšine prípadov zabezpečuje zamestnávateľ, resp. partnerská organizácia. Ponúkané zamestnania sú v rôznych sférach cestovného ruchu: zábavné parky, reštaurácie a bary, obchody a predajne so suvenírmi, hotely, národné parky, vodné parky a iné.

Tento program sa nazýva Full Service pretože Ti ponúka kompletný balíček podľa Tvojej preferencie lokality a druhu práce, s možnosťou ubytovania a v mnohých prípadoch aj dopravu z a do práce. Všetko si vieš vybaviť z pohodlia svojho domu, na diaľku.

Pri tomto type programu máš zabezpečenú pracovnú pozíciu s hodinovou mzdou napr. 10 USD. Pri pracovnom týždni 35 - 40 hodín a celkovej dĺžke programu 12 týždňov si zarobíš cca. 4500 USD. Po odpočítaní nákladov na ubytovanie cca. 1200 - 1500 USD za celú dĺžku programu Ti stále ostane cca. 3000 USD. A to je len pri jednom zamestnávateľovi! Zamestnávateľov môžeš mať viacero, podľa toto, koľko si ochotný a schopný pracovať.

A tu je rozdiel medzi programom, pri ktorom síce platíš nižší poplatok, avšak zárobok za celý program je len cca. 1200 USD, resp. keď platíš program na splátky po príchode do USA ale celková cena programu je po sčítaní vyššia.

Variant A: Umiestnenia sú zabezpečené v atraktívnej lokalite Ocean City, Maryland, na východnom pobreží USA, ktorá je prímorským letoviskom s množstvom hotelov, reštaurácií a rôznych atrakcií. Je tu pre Teba naviac lokálny koordinátor, ktorý Ti asistuje kedykoľvek v prípade potreby, či už s nájdením second jobu alebo ubytovaním atď. Túto pomoc uvítaš najmä keď ideš do USA prvý krát, ale častokrát je na nezaplatenie aj pre second či third timerov nášho programu.

Variant B: Umiestnenia sú zabezpečené v luxusných resortoch v atraktívnych destináciách USA, triple AAA, four diamond resorts, 4 a 5 hviezdičkové resorty na Floride, v New Yorku, či  Colorade a iné destinácie. Program sa dá využiť aj ako platená prax a je Vám započítaná v rámci povinnej praxe na viacerých VŠ na Slovensku zameraných na hotelierstvo, cestovný ruch a turizmus.

poplatok pri podpise zmluvy 35 EUR
programový poplatok - Variant A
949 USD

poplatok pri podpise zmluvy 35 EUR
programový poplatok - Variant B
999 USD

Programový poplatok zahŕňa:

 • zabezpečenie pozície u hostiteľského subjektu
 • poradenstvo a asistenciu počas celého vybavovacieho procesu
 • vybavenie DS-2019 formulára potrebného na vystavenie J-1 víz
 • poskytnutie kompletných a praktických informácií o živote v USA nevyhnutných pre pobyt v USA
 • poradenstvo a asistenciu pri žiadaní o víza na americkej ambasáde - každý žiadateľ sa musí zúčastniť osobného pohovoru na americkej ambasáde
 • sprostredkovanie spiatočnej letenky do USA
 • plnú podporu v núdzi zabezpečenú partnerskou organizáciou v USA
 • asistenciu pri navrátení daní

Ostatné poplatky:

 • povinné poistenie vo výške 42 USD/mesiac, resp. 1,5 USD/deň, resp. 160 USD na celé trvanie programu
 • poplatok za žiadosť o udelenie víz na americkej ambasáde vo výške 160 USD
 • poplatok za SEVIS systém vo výške 45 USD
 • spiatočná letenka do USA od cca. 450 - 700 EUR
 • hotovosť pri vstupe do USA cca. 500 - 800 USD

V tejto sekcii Vám stručne zhrnieme výber najlepších pozícií pre sezónu 2020!

Variant programu A - výhody

 1. Poloha v južnom štáte New Jersey je ideálna na cestovanie. Väčšina pracovných miest je vo Wildwood NJ a niekoľko ďalšie v Cape May NJ, Avalon NJ, Rio Grande NJ, Ocean City NJ a Sea Isle City NJ. Tieto miesta sú veľmi blízko k dominantným mestám na východnom pobreží, ktoré sú ľahko dostupné počas letných mesiacov. To znamená, že kedykoľvek môžete ľahko navštíviť Philadelphiu (1,5 hodiny), Washington DC (3 hodiny), New York (4 hodiny), Atlantic City NJ (1 hodina), Six Flags Great Adventure (1,5 hodiny), kedykoľvek počas letných mesiacov keď máte deň voľna. Alebo môžete len zostať a relaxovať a užiť si pláž a oceán. Potom, čo navštívite tieto miesta, na konci leta môžete cestovať do ďalších destinácií, napríklad do Miami, Kalifornie, Chicaga alebo kdekoľvek inde.
 2. Pracovné pozície v Mc Donald's. V mnohých prípadoch majú študenti tendenciu hľadať inú prácu ako Mc Donald's. Môžeme Vás však ubezpečiť, že je to jeden z najlepších zamestnávateľov v portfóliu Variantu A vzhľadom na všetky výhody, ktoré študentom ponúka. Keďže ide o podnik prevádzkovaný celoročne, minimálna mzda je tu vyššia ako minimálna mzda v sezónnych podnikoch. V lete 2020 bude minimálna mzda spoločnosti Mc Donald's 11,00 $/h. Zároveň je to jeden z mála zamestnávateľov, ktorí skutočne ponúkajú 38-40 a niekedy dokonca 40+ hodín týždenne. Väčšina ostatných zamestnávateľov ponúka 32 - 35 hodín nepretržite a keď je sezóna skutočne na vrchole (júl a august), môžu sa študenti priblížiť k 40 hodinám. Naviac máte tu stabilný rozvrh pracovných dní, čo umožňuje ľahko si nájsť secon job. Spoločnosť Mc Donald's však ponúka 40 hodín nepretržite, dokonca aj na samom začiatku a na konci letnej sezóny, keď sa sezóna spomaľuje. Spoločnosť Mc Donald's navyše ponúka všetkým svojim zamestnancom 50% zľavu na jedlo. Berúc do úvahy všetky tieto výhody, je tento zamestnávateľ zaujímavou možnosťou.
HORE