Work and Travel USA / Work and Study UK
Praca v USA Internship USA

Práca v USA

Internship USA

Odborná platená stáž v USA - Naštartuj svoju kariéru!

Dokumenty na stiahnutie

Internship USA.pdf

Brožúra programu Internship USA

Exchange Visitor Program.pdf

Brožúra programu Internship USA

Práca v Amerike pre profesionálne americké spoločnosti? Internship USA - platená stáž v USA v top dovolenkových resortoch? Piesočnaté pláže Floridy? Slnečná Kalifornia? Romantické Colorado?

Život, peniaze, cestovanie a práca v USA!

 • Zamýšľaš sa nad svojou budúcou kariérou?
 • Chceš zistiť na čo máš?
 • Túžiš rásť po profesionálnej stránke a adekvátne zvýšiť cenu svojej hlavy na trhu práce?
 • A na dôvažok si na toto celé aj slušne zarobiť?

Ak áno, tak si na správnom mieste!

Práca v USA a desiatky atraktívnych a overených pozícií po celých USA, zabezpečené ubytovanie, jednoduchý a hlavne rýchly postup pri vybavovaní programu, dlhoročné skúsenosti s programom  a samozrejme podpora počas celej dĺžky trvania programu sú zárukou Tvojej maximálnej spokojnosti. A to všetko za výborné ceny.

Internship USA to je práca v  USA u amerického zamestnávateľa s možnosťou zarobiť si na program, učenie sa angličtiny priamo od američanov a samozrejme cestovanie a spoznávanie toho, ako chutí Amerika z prvej ruky.

Inšpiruj sa príbehmi našich klientov, ktorí už program absolvovali tu.

Nepremeškaj túto skvelú príležitosť - zaži USA a uskutočni svoj sen!

Program Internship USA je odbornou platenou stážou, prostredníctvom ktorej môžeš spoznať americkú kultúru, krajinu, ľudí a spôsob života v USA, získať zaujímavé pracovné skúsenosti, nadviazať v USA nové kontakty a samozrejme prehĺbiť a zdokonaliť znalosť anglického jazyka. Naviac, ak si šikovný a usilovný môžeš si zarobiť aj zaujímavé peniaze!

Programu Internship USA sa môžeš zúčastniť ak si študentom alebo absolventom strednej alebo vysokej školy, resp. máš adekvátnu prax, pričom v USA môžeš stráviť 12-18 mesiacov. Nástup do programu je možný počas celého roka. Po skončení programu môžeš v USA ešte 30 dní cestovať, avšak v tomto období už nie je možné pracovať.

Program Internship USA sa delí na dva základné typy - 1) hostiteľský subjekt/zamestnávateľa ti zabezpečí naša americká partnerská organizácia – sponzor programu 2) hostiteľský subjekt/zamestnávateľa si nájdeš sám.

Zameranie programu v USA musí byť totožné s odborom Tvojho štúdia alebo s Tvojimi predchádzajúcimi pracovnými skúsenosťami. V rámci programu sú ponúkame pozície vo sfére Hospitality - cestovného ruchu a hotelierstva a  kvalifikujú sa na neho študenti a absolventi hotelových škôl a škôl so zameraním na cestovný ruch, ďalej študenti manažmentu alebo ľudia s rôznymi pracovnými skúsenosťami v cestovnom ruchu či manažmente. Vrámci typu programu 2) sa môže jednať o široké spektrum pozícií v oblastiach Agriculture, Forestry and Fishing, Arts and Culture, Construction and Building Trades, Education, Social Sciences, Library Science, Counseling and Social Services, Health Related Occupationc, Information Media and Communications, Management, Business, Commerce and Finance, Public Administration and Law, The Sciences, Engineering, Architecture, Mathematics and Industrial Occupations.

Across Agency ti prostredníctvom partnerskej organizácie v USA zabezpečí umiestnenie na vybranú pozíciu u amerického hostiteľského subjektu, všetky detaily programu - letenka, ubytovanie a poistenie, ako aj všetky asistenčné služby a plnú podporu počas celej doby trvania programu.

Zoznam aktuálnych voľných pozícií tu .…

Ak chceš vedieť viac, stačí keď nás skontaktuješ a radi ti odpovieme na tvoje otázky a pomôžeme s výberom programu.

 • vek 18 a viac rokov
 • si študentom alebo absolventom pomaturitného štúdia v odbore súvisiacom so zameraním programu (pre Internship USA Hospitality postačuje aj všeobecné manažérske štúdium) na univerzite alebo škole vyššieho vzdelávania maximálne 12 mesiacov po ukončení štúdia alebo
 • si absolventom pomaturitného štúdia v odbore súvisiacom so zameraním programu (pre Internship USA Hospitality postačuje aj všeobecné manažérske štúdium) na univerzite alebo škole vyššieho vzdelávania viac ako 12 mesiacov po ukončení štúdia a zároveň máš aspoň 1 rok pracovných skúseností (mimo územia USA) v odbore súvisiacom so zameraním programu alebo
 • máš aspoň 5 rokov pracovných skúseností (mimo územia USA) v odbore súvisiacom so zameraním Tvojho programu
 • ovládaš anglicky jazyk na komunikačnej úrovni a dokážeš sa po anglicky dorozumieť a
 • vieš dokladovať, že po ukončení programu máš záujem vrátiť sa na Slovensko, t.j. máš vo vzťahu k Slovensku pracovné, študijné, rodinné, majetkové resp. iné záväzky

Ak vyššie uvedené podmienky nespĺňaš, ale aj napriek tomu by si chcel ísť do zahraničia, pozri sa na programy Work and Study Canada, resp. Work and Study UK, kde sú podmienky účasti nastavené menej náročne.

 • jedne z najnižších programových poplatkov na trhu
 • rýchly vybavovací proces
 • mnohoročné skúsenosti s programom Internship USA - od roku 2002
 • individuálny prístup k špecifickým požiadavkám každého klienta
 • renomované a spoľahlivé partnerské organizácie v USA s programovými koordinátormi vo väčšine lokalít
 • umiestnenie do atraktívnych turistických lokalít v prestížnych rekreačných oblastiach na najkrajších plážach USA - Florida - Keys, Miami, Miami Beach, Destin, Naples, Marco Island a Amelia Island s možnosťou nadštandardných zárobkov
 • umiestnenie párov alebo skupiny uchádzačov na jednom mieste
 • certifikovaný tréningový program v oblasti hotelového manažmentu
 • osobné internetové stránky klienta na pohodlné a jednoduché sledovanie celého procesu zabezpečovania Tvojej účasti na programe
 • skúsení osobní poradcovia, bývalí účastníci programu Internship USA
 • asistencia pri navracaní daní

Toto a ešte viac môžeš mať.

Registrácia do programu
Ako prvý krok je potrebné sa do programu zaregistrovať. Urobíš to jednoducho a rýchlo tak, že vyplníš on-line registračný formulár na našej web stránke. Samozrejme ak pred registráciou potrebuješ podrobnejšie informácie o programoch ako sú dostupné na našich stránkach, bez váhania nás kontaktuj.

Vstupný pohovor s AA
Pohovor je telefonický - my skontaktujeme Teba vo zvolenom čase. Pohovor je jednoduchý a má 2 základné časti. V prvej preberieme akékoľvek otázky, ktoré ešte budeš mať v súvislosti s programom a vyjasníme všetky potrebné detaily programu. V druhej časti overíme tvoju znalosť angličtiny, či je dostatočná pre potreby programu.

Podpísanie Zmluvy
Po úspešnom absolvovaní pohovoru, Ťa zaradíme do programu. Podpíšeš Zmluvu o účasti na programe a dostaneš na úhradu faktúru na 1. splátku programového poplatku vo výške 35 EUR. Zmluvu si starostlivo preštuduješ a po jej podpise ju zašleš na našu adresu.

Príprava Programovej dokumentácie a telefonické pohovory
Všetky ostatné kroky budú vykonávané prostredníctvom osobných stránok. Všetko bude veľmi podrobne rozvedené na osobných stránkach a bude tam aj množstvo vzorových dokumentov a ďalších užitočných vecí. V jednotlivých krokoch si skompletizuješ programovú dokumentáciu a absolvuješ telefonický pohovor so zástupcom našej partnerskej organizácie a zástupcom zamestnávateľa.

Úhrada programových poplatkov
Po úspešných pohovoroch je splatná 2. splátka programového poplatku v príslušnej výške podľa typu zvoleného programu, poistenie, poplatok za SEVIS a poplatok za letenku. Následne Tvoju programovú dokumentáciu aj s programovým poplatkom zašleme partnerskej organizácii do USA. Zároveň Ti podľa Tvojich požiadaviek rezervujeme letenku do USA.

Žiadosť o víza
Následne obdržíš od partnerskej organizácii v USA DS 2019 formulár a požiadaš o víza na americkej ambasáde.

Predodletové informačné stretnutie a odlet do USA
Ešte pred odchodom do USA Ti zašleme dokumentácie k predodletovému informačnému stretnutiu, kde Ti budú poskytnuté dôležité informácie o programe a živote v USA, nevyhnutné pre úspešné absolvovanie programu. Nasledovať bude vytúžený odlet a nezabudnuteľný rok v USA.

Pohovor je jednoduchý a vedený v priateľskej atmosfére. Na základe neho určíme tvoju úroveň znalosti angličtiny, ako aj to či spĺňaš podmienky účasti na programe. Akékoľvek poplatky sa platia až po úspešnom pohovore.

Áno - pohovor so zástupcom našej partnerskej organizácie v USA a so zástupcom hostiteľského subjektu. Pohovory sú pomerne jednoduché a keď si už absolvoval vstupný pohovor s našou agentúrou mal by si zvládnuť aj tieto pohovory. Samozrejme, že na pohovory Ťa náležite pripravíme.

Do programu sa môžeš registrovať celý rok avšak vzhľadom k tebou preferovanému dátumu odchodu do USA je potrebné rátať aspoň s 3 - 4 mesačným vybavovacím procesom.

 • vek 18 - 30 rokov (variant Internship USA Hospitality), resp. 18 - 34 (variant Internship USA Professional a Self-Placement)
 • byť študentom alebo absolventom pomaturitného štúdia v odbore súvisiacom so zameraním programu (pre Internship USA Hospitality postačuje aj všeobecné manažérske štúdium) na univerzite alebo škole vyššieho vzdelávania maximálne 12 mesiacov po ukončení štúdia alebo
 • byť absolventom pomaturitného štúdia v odbore súvisiacom so zameraním programu (pre Internship USA Hospitality postačuje aj všeobecné manažérske štúdium) na univerzite alebo škole vyššieho vzdelávania viac ako 12 mesiacov po ukončení štúdia a zároveň máš aspoň 1 rok pracovných skúseností (mimo územia USA) v odbore súvisiacom so zameraním programu alebo
 • aspoň 5 rokov pracovných skúseností (mimo územia USA) v odbore súvisiacom so zameraním programu
 • anglicky jazyk na komunikačnej úrovni, t.j. dokážeš sa po anglicky dorozumieť
  dokladovanie, že po ukončení programu máš záujem vrátiť sa na Slovensko, t.j. máš vo vzťahu k Slovensku pracovné, študijné, rodinné, majetkové resp. iné záväzky

Áno. Účastníkom programu Internship USA môže byť aj absolvent VŠ bez ohľadu na to kedy školu ukončil, za predpokladu, že spĺňa ostatné požiadavky na účasť v programe.

Program Internship USA je možné absolvovať, v závislosti na odbore vzdelania a praxi, v nasledovných oblastiach:

 • Agriculture, Forestry, and Fishing;
 • Arts and Culture;
 • Construction and Building Trades;
 • Education, Social Sciences, Library Science, Counseling and Social Services;
 • Health Related Occupations;
 • Hospitality and Tourism;
 • Information Media and Communications;
 • Management, Business, Commerce and Finance;
 • Public Administration and Law; and
 • The Sciences, Engineering, Architecture, Mathematics and Industrial Occupations.

Áno, je možné umiestniť spolu pár. Je však potrebné vziať do úvahy to, že konečné slovo má hostiteľský subjekt a je v kompetencii jeho zástupcu koho si vyberie.

Anglický jazyk musíš ovládať na takej úrovni, aby si sa vedel bez problémov dorozumieť v anglicky hovoriacom prostredí. Musíš úspešne absolvovať telefonické pohovory so zástupcami partnerskej organizácie a hostiteľského subjektu. Znalosť anglického jazyka preveríme pri vstupnom pohovore so zástupcom našej agentúry.

Ako súčasť komplexných služieb ti naša agentúra zabezpečí letenku v najlepšej možnej cene, ktorá bude zohľadňovať tvoje preferencie.

Je to študentský a výmenný informačný systém (SEVIS) - automatizovaný systém na zbieranie, aktualizáciu a spravovanie informácií o účastníkoch študentských a výmenných programov od vstupu, cez pobyt až po odchod z USA. Od 1. septembra 2004 Ministerstvo vnútornej bezpečnosti USA vyberá Kongresom schválený poplatok, ktorý pokrýva náklady na študentské a výmenné programy.

Žiadatelia, ktorí plánujú pricestovať do USA ako študenti alebo účastníci výmenného programu a majú formulár I-20 alebo DS-2019 musia poplatok zaplatiť aspoň týždeň pred plánovaným dátumom vízového pohovoru. Len vtedy bude možné preukázať, že poplatok bol uhradený a zaznamenaný v systéme SEVIS.

Poplatok je možné uhradiť rôznymi spôsobmi napríklad:

1. cez internet na www.FMJfee.com kreditnou kartou a vyplnením formuláru I-901 online
2. poštou, zaslaním vyplneného formuláru I-901 a šeku alebo šekovej poukážky, vydanej americkou bankou, splatnej v amerických dolároch
3. prostredníctvom tretej strany, napr. školy, sponzora, priateľa alebo člena rodiny
4. prostredníctvom vybraných sponzorov výmenného programu, ktorí môžu zrealizovať skupinovú platbu

Ministerstvo vnútornej bezpečnosti vydá oficiálne potvrdenie (I-797) za každú prijatú platbu. Žiadatelia, ktorí zaplatia elektronicky si môžu vytlačiť elektronickú potvrdenku okamžite po zaplatení. Potvrdenie o úhrade I-797 alebo elektronické potvrdenie je nutné priniesť na vízový pohovor. Poplatok za SEVIS je nevratný, dokonca aj v prípade zamietnutia víza, alebo keď sa žiadateľ rozhodne nenastúpiť na štúdium v USA po udelení víza.

I-901 poplatok za SEVIS systém pre pre program Internship USA je 220 USD.

Na web stránke https://www.ice.gov/sevis sú k dispozícii ďaľšie informácie o poplatku za SEVIS.

Približný rozsah hodinovej mzdy je 8,00 – 12,00 USD/hod. V prípade pozícií, u ktorých je súčasťou mzdy aj sprepitné je to menej avšak sprepitné zvyčajne pridá na mzde v priemere od 20 do 80 USD/deň.

Výška nákladov na stravovanie sa pohybuje okolo 5 - 15 USD na deň ak si varíš sám. Cenové relácie stravy sa v USA v súčasnej dobe pohybujú na rovnakej alebo nižšej úrovni ako na Slovensku. Výhodné je nakupovať v obchodných reťazcoch ako Wallmart, Pick’n’Save... (podobné ako naše Lidl, Kaufland, Tesco, ...), kde si môžeš kúpiť banány v prepočte za 1 EUR/kg, grilované kurča za cca 4 EUR, mlieko za cca 0,6 EUR/liter...Vo väčšine McDonaldov majú menu kde si môžeš kúpiť všetko za dolár.

Ubytovanie zabezpečuje hostiteľský subjekt alebo partnerská organizácia. V prípade, pozícií, kde sa ubytovanie nezabezpečuje je to vopred oznámené klientovi a ubytovanie si zabezpečuje sám.

Cena ubytovania sa pohybuje rôzne v závislosti od atraktivity lokality, vybavenia a veľkosti apartmánu, štátu, mesta a pod. V priemere môžeš rátať s čiastkou okolo 80 - 100 USD/týždeň. Môže to byť avšak čokoľvek v rozmedzí 70 až 150 USD/týždeň. Ubytovanie vo väčšine zabezpečuje hostiteľský subjekt, ak ho o to požiadaš a jeho cena je Ti dopredu známa. Samozrejme, ak to preferuješ, ubytovanie si môžeš zaistiť aj sám.

32 - 40 hodín za týždeň, alebo viac v závislosti od aktuálnych potrieb hostiteľského subjektu. V prípade nadčasov, čo je každá odpracovaná hodina nad 40 hodín v danom týždni, sa platí 1,5 násobok hodinovej mzdy. Zároveň pri programe Internship USA platí to, že počet hodín v jednotlivých týždňoch sa môže líšiť, t.j. v jednom týždni budete pracovať 55 hodín a v ďalšom 27 hodín. V lokalitách ako je napr. Florida platí, že určitá časť roka je tzv. Slow Season a vtedy sa pracuje menej. Na druhej strane je tam aj tzv. Busy Season a vtedy je možné robiť značné množstvo nadčasov. V priemere za celý rok to ale vychádza na celkový počet 32 - 40 hodín za týždeň.

HORE