Work and Travel USA / Work and Study UK
Praca v USA Work and Travel USA

Práca v USA

Brigáda v USA - Work and Travel USA

Letná brigáda v Amerike

Dokumenty na stiahnutie

Work and Travel USA.pdf

Informácie o programe Work and Travel USA

Exchange Visitor Program.pdf

Informácie o programe Work and Travel USA

Hľadáš prácu v USA na leto? New York, Los Angeles, Chicago, Las Vegas, Orlando, San Francisco alebo Miami?

Zbaľ svoju partiu a vyrazte spolu za dobrodružstvom do Ameriky!

 • Si študentom vysokej školy?
 • Chceš zažit nezabudnuteľné leto v USA?
 • Potrebuješ pomoc s financovaním programu?

Nábor pre sezónu WAT USA 2024 spustený - opäť skvelá ponuka pracovných pozícií. Tak neváhaj!

Work and Travel USA to je práca v  USA u amerického zamestnávateľa s možnosťou zarobiť si na program, učenie sa angličtiny priamo od američanov a samozrejme cestovanie a spoznávanie toho, ako chutí Amerika z prvej ruky.

AKTUÁLNE VOĽNÉ POZÍCIE tu ...

Práca v USA a stovky overených pozícií od Floridy až po Aljašku (so mzdou až 10 - 18 USD/hod., t.j. pri 12 týždňovom programe cca. 4500 USD u jedného zamestnávateľa) s programovým koordinátorom na mieste, prijateľné možnosti na ubytovanie, dlhoročné skúsenosti s programom, jednoduchý postup pri vybavovaní programu, predodletové informačné stretnutie a podpora počas celej dĺžky trvania programu sú zárukou Tvojej maximálnej spokojnosti. A to všetko za výborné ceny.

Naviac s možnosťou jednoduchého a dostupného financovania programu, ktoré Ti zabezpečíme.

Všetky poplatky sa platia na Slovensku, cena programu je konečná - žiadne poplatky po príchode do USA!

Inšpiruj sa príbehmi našich klientov, ktorí už program absolvovali tu.

Nepremeškaj túto skvelú príležitosť ako zažiť USA – toto všetko môžeš mať len pokiaľ si študentom!

Program Work and Travel USA je kultúrno-výmenný program pre zahraničných študentov schválený vládou USA, prostredníctvom ktorého môžeš v USA v čase letných prázdnin v období od 15. mája do 15. septembra legálne pracovať a na konci programu ešte celý mesiac, podľa toho kedy ti začína škola, cestovať. Dôležité ale je vrátiť späť domov najneskôr jeden deň pred oficiálnym začiatkom Tvojej školy.

Program Work and Travel USA je jedinečnou príležitosťou ako na vlastnej koži spoznať USA - americkú kultúru, krajinu, ľudí a spôsob života v USA. Zároveň získaš zaujímavé pracovné skúsenosti a nadviažeš v USA nové kontakty, ktoré môžeš využiť pre svoju budúcnosť. Zistíš na vlastnej koži, že anglický jazyk sa najrýchlejšie učí v anglicky hovoriacom prostredí. A naviac, ak budeš šikovný a usilovný môžeš si zarobiť aj zaujímavé peniaze, na pokrytie výdavkov, ktoré budeš mať s programom!

Programu Work and Travel USA sa môžeš zúčastniť ak si denným študentom univerzitného štúdia alebo štúdia vyššieho vzdelávania (t.j. nadstavbového štúdia) alebo postgraduálneho štúdia a máš do 28 rokov. V USA môžeš stráviť 3-4 mesiace počas letných prázdnin. Nástup do programu je v mesiacoch máj a jún, najneskôr začiatkom júla.

Program Work and Travel USA sa delí na dva základné typy -

1) hostiteľský subjekt/zamestnávateľa ti zabezpečí naša americká partnerská organizácia – sponzor programu

2) hostiteľský subjekt/zamestnávateľa si nájdeš sám. Druhý variant je vhodný predovšetkým pre tzv. repeaterov, alebo vracajúcich sa účastníkov programu, ktorí už “vedia do čoho idú“.

Pracovné pozície v USA majú široké zameranie. Najtypickejší zamestnávatelia, ku ktorým môžeš byť umiestnený sú zábavné parky, reštaurácie a bary, obchody a predajne so suvenírmi, hotely, národné parky, vodné parky a mnoho ďalších.

Zoznam aktuálnych voľných pozícií tu .…

Across Agency ti prostredníctvom partnerskej organizácie v USA zabezpečí umiestnenie na vybranú pozíciu u amerického hostiteľského subjektu, všetky detaily programu - letenka, ubytovanie a poistenie, ako aj všetky asistenčné služby a plnú podporu počas celej doby trvania programu.

Ak chceš vedieť viac, stačí keď nás skontaktuješ a radi ti odpovieme na tvoje otázky a pomôžeme s výberom programu.

 • vek 18 - 28 rokov
 • ovládaš anglicky jazyk na komunikačnej, teda stredne pokročilej úrovni a dokážeš sa po anglicky dorozumieť
 • si denným študentom univerzitného štúdia alebo štúdia vyššieho vzdelávania (t.j. nadstavbového štúdia) alebo postgraduálneho štúdia
 • v čase žiadania o víza máš uzavretý prvý ročník štúdia a v prípade že si v 2., 3., 4. alebo 5. ročníku štúdia máš kompletne ukončené predchádzajúce dva semestre, a keď ako piatak nepokračuješ v doktorantskom štúdiu, musíš žiadať o víza pred štátnicami

Ak vyššie uvedené podmienky nespĺňaš, ale aj napriek tomu by si chcel ísť v lete do zahraničia, pozri sa na program Work and Study UK, resp. Work and Study Canada, kde sú podmienky účasti nastavené menej náročne.

 • jedne z najnižších programových poplatkov na trhu
 • mnohoročné skúsenosti s programom Work and Travel USA - od roku 2002
 • individuálny prístup k špecifickým požiadavkám každého klienta
 • renomované a spoľahlivé partnerské organizácie v USA s programovými koordinátormi vo väčšine lokalít
 • umiestnenie do atraktívnych turistických lokalít v prestížnych rekreačných oblastiach od najkrajších pláží USA na Floride cez Texas, New York, Kaliforniu, Wisconsin, Maryland až po Aljašku
 • umiestnenie párov alebo skupiny uchádzačov na jednom mieste
 • osobný on-line účet klienta na pohodlné a jednoduché sledovanie celého procesu zabezpečovania Tvojej účasti na programe
 • skúsení osobní poradcovia, bývalí účastníci programu Work and Travel USA
 • asistencia pri navracaní daní


Toto a ešte viac môžeš mať.

Registrácia do programu
Ako prvý krok je potrebné sa do programu zaregistrovať. Urobíš to jednoducho a rýchlo tak, že vyplníš on-line registračný formulár na našej web stránke. Samozrejme ak pred registráciou potrebuješ podrobnejšie informácie o programoch ako sú dostupné na našich stránkach, bez váhania nás kontaktuj.

Vstupný pohovor s AA
Pohovor je telefonický - my skontaktujeme Teba vo zvolenom čase. Pohovor je jednoduchý a má 2 základné časti. V prvej preberieme akékoľvek otázky, ktoré ešte budeš mať v súvislosti s programom a vyjasníme všetky potrebné detaily programu. V druhej časti overíme tvoju znalosť angličtiny, či je dostatočná pre potreby programu.

Podpísanie Zmluvy
Po úspešnom absolvovaní pohovoru, Ťa zaradíme do programu. Podpíšeš Zmluvu o účasti na programe a faktúru na 1. splátku programového poplatku. Zmluvu si starostlivo preštuduješ a po jej podpise ju zašleš na našu adresu.

Príprava Programovej dokumentácie a telefonické/Skype pohovory
Všetky ostatné kroky budú vykonávané prostredníctvom osobných stránok. Všetko bude veľmi podrobne rozvedené na osobných stránkach a bude tam aj množstvo vzorových dokumentov a ďalších užitočných vecí. V jednotlivých krokoch si skompletizuješ programovú dokumentáciu a absolvuješ telefonický/Skype pohovor so zástupcom našej partnerskej organizácie, prípadne zástupcom zamestnávateľa.

Úhrada programových poplatkov
Po úspešných pohovoroch je splatná 2. splátka programového poplatku. Následne Tvoju programovú dokumentáciu aj s programovým poplatkom zašleme partnerskej organizácii do USA. Zároveň Ti podľa Tvojich požiadaviek rezervujeme letenku do USA.

Žiadosť o víza
Následne obdržíš od partnerskej organizácii v USA DS 2019 formulár a požiadaš o víza na americkej ambasáde v Bratislave.

Predodletové informačné stretnutie a odlet do USA
Ešte pred odchodom do USA sa zúčastníš predodletového informačného stretnutia, kde Ti budú poskytnuté dôležité informácie o programe a živote v USA, nevyhnutné pre úspešné absolvovanie programu. Nasledovať bude vytúžený odlet a nezabudnuteľné leto v USA.

Pohovor je jednoduchý a vedený v priateľskej atmosfére. Na základe neho určíme tvoju úroveň znalosti angličtiny, ako aj to či spĺňaš podmienky účasti na programe. Akékoľvek poplatky sa platia až po úspešnom pohovore.

Áno - pohovor so zástupcom našej partnerskej organizácie v USA a/alebo so zástupcom hostiteľského subjektu, teda zamestnávateľa. Alternatívou je osobný pohovor, v prípade že sa zúčastníš tzv. Job Fair, teda stretnutia so zástupcami amerických zamestnávateľov na Slovensku. Pohovory sú pomerne jednoduché a keď si už absolvoval vstupný pohovor s našou agentúrou mal by si zvládnuť aj tieto pohovory. Samozrejme, že na pohovory Ťa náležite pripravíme.

Čím skôr, tým lepšie, ideálne ešte v jeseni. Čím skôr sa zaregistruješ, tým väčší a rôznorodejší je počet potencionálnych zamestnávateľov (najviac je v januári). Avšak uchádzačov akceptujeme aj v priebehu mesiacov marec a apríl a za špecifických podmienok ešte aj v máji.

Áno. Programu Work and Travel USA sa môže zúčastniť každý študent denného štúdia, ktorý ukončil prvý ročník, rovnako tak aj študent v poslednom 5. ročníku.

 • vek 18 - 28 rokov
 • anglický jazyk na komunikačnej, teda stredne pokročilej úrovni a dokážeš sa po anglicky dorozumieť
 • byť denným študentom univerzitného štúdia alebo štúdia vyššieho vzdelávania (t.j. nadstavbového štúdia) alebo postgraduálneho štúdia
 • v čase žiadania o víza mať uzavretý prvý ročník štúdia a v prípade že si v 2., 3., 4. alebo 5. ročníku štúdia máš kompletne ukončené predchádzajúce dva semestre, a keď ako piatak nepokračuješ v doktorantskom štúdiu, musíš žiadať o víza pred štátnicami

Áno, je možné umiestniť spolu pár. Je však potrebné vziať do úvahy to, že konečné slovo má hostiteľský subjekt a je v kompetencii jeho zástupcu koho si vyberie.

Anglický jazyk musíš ovládať na takej úrovni, aby si sa vedel dorozumieť v anglicky hovoriacom prostredí. Ovládanie angličtiny na komunikačnej úrovni je jednou z podmienok účasti v programe. Klientom ponúkame niekoľko typov programu Work and Travel USA, pri ktorých sú rôzne stupne náročnosti, čo sa týka hovorenej angličtiny. Znalosť anglického jazyka preveríme pri vstupnom pohovore so zástupcom našej agentúry.

Ako súčasť komplexných služieb ti naša agentúra zabezpečí letenku v najlepšej možnej cene, ktorá bude zohľadňovať tvoje preferencie.

Je to študentský a výmenný informačný systém (SEVIS) - automatizovaný systém na zbieranie, aktualizáciu a spravovanie informácií o účastníkoch študentských a výmenných programov od vstupu, cez pobyt až po odchod z USA. Od 1. septembra 2004 Ministerstvo vnútornej bezpečnosti USA vyberá Kongresom schválený poplatok, ktorý pokrýva náklady na študentské a výmenné programy.

Žiadatelia, ktorí plánujú pricestovať do USA ako študenti alebo účastníci výmenného programu a majú formulár I-20 alebo DS-2019 musia poplatok zaplatiť aspoň týždeň pred plánovaným dátumom vízového pohovoru. Len vtedy bude možné preukázať, že poplatok bol uhradený a zaznamenaný v systéme SEVIS.

Poplatok je možné uhradiť rôznymi spôsobmi napríklad:

1. cez internet na www.FMJfee.com kreditnou kartou a vyplnením formuláru I-901 online
2. poštou, zaslaním vyplneného formuláru I-901 a šeku alebo šekovej poukážky, vydanej americkou bankou, splatnej v amerických dolároch
3. prostredníctvom tretej strany, napr. školy, sponzora, priateľa alebo člena rodiny
4. prostredníctvom vybraných sponzorov výmenného programu, ktorí môžu zrealizovať skupinovú platbu

Ministerstvo vnútornej bezpečnosti vydá oficiálne potvrdenie (I-797) za každú prijatú platbu. Žiadatelia, ktorí zaplatia elektronicky si môžu vytlačiť elektronickú potvrdenku okamžite po zaplatení. Potvrdenie o úhrade I-797 alebo elektronické potvrdenie je nutné priniesť na vízový pohovor. Poplatok za SEVIS je nevratný, dokonca aj v prípade zamietnutia víza, alebo keď sa žiadateľ rozhodne nenastúpiť na štúdium v USA po udelení víza.

I-901 poplatok za SEVIS systém pre pre program Internship USA je 220 USD.

Na web stránke https://www.ice.gov/sevis sú k dispozícii ďaľšie informácie o poplatku za SEVIS.

Približný rozsah hodinovej mzdy je 8,00 – 12,00 USD/hod. Minimálna mzda v USA je špecifikovaná tu link 1 a tu  link 2. V prípade pozícií, u ktorých je súčasťou mzdy aj sprepitné je to menej avšak sprepitné zvyčajne pridá na mzde v priemere od 20 do 80 USD/deň - pozor sprepitné nie je garantované.

Výška nákladov na stravovanie sa pohybuje okolo 5 - 15 USD na deň ak si varíš sám. Cenové relácie stravy sa v USA v súčasnej dobe pohybujú na rovnakej alebo nižšej úrovni ako na Slovensku. Výhodné je nakupovať v obchodných reťazcoch ako Wallmart, Pick’n’Save... (podobné ako naše Lidl, Kaufland, Tesco, ...), kde si môžeš kúpiť banány v prepočte za 1 EUR/kg, grilované kurča za cca 4 EUR, mlieko za cca 0,6 EUR/liter...Vo väčšine McDonaldov majú menu kde si môžeš kúpiť všetko za dolár.

Ubytovanie zabezpečuje hostiteľský subjekt alebo partnerská organizácia. V prípade, pozícií, kde sa ubytovanie nezabezpečuje je to vopred oznámené klientovi a ubytovanie si zabezpečuje sám.

Cena ubytovania sa pohybuje rôzne v závislosti od atraktivity lokality, vybavenia a veľkosti apartmánu, štátu, mesta a pod. V priemere môžeš rátať s čiastkou okolo 80 - 100 USD/týždeň. Môže to byť avšak čokoľvek v rozmedzí 70 až 150 USD/týždeň. Ubytovanie vo väčšine zabezpečuje hostiteľský subjekt, ak ho o to požiadaš a jeho cena je Ti dopredu známa. Samozrejme, ak to preferuješ, ubytovanie si môžeš zaistiť aj sám.

32 - 40 hodín za týždeň, alebo viac v závislosti od aktuálnych potrieb hostiteľského subjektu. V prípade nadčasov, čo je každá odpracovaná hodina nad 40 hodín v danom týždni, sa platí 1,5 násobok hodinovej mzdy (platí okrem zamestnávateľov, ktorý tvoria z tohoto pravidla výnimku). Zároveň pri programe Work and Travel USA platí to, že počet hodín v jednotlivých týždňoch sa môže líšiť, t.j. v jednom týždni budete pracovať 55 hodín a v ďalšom 27 hodín. V lokalitách ako je napr. Florida platí, že určitá časť roka je tzv. Slow Season a vtedy sa pracuje menej. Na druhej strane je tam aj tzv. Busy Season a vtedy je možné robiť značné množstvo nadčasov. V priemere za celý rok to ale vychádza na celkový počet 32 - 40 hodín za týždeň.

HORE