Work and Travel USA / Work and Study UK
Praca v UK Work and Study UK

Práca a štúdium v zahraničí

Work and Study UK

Atraktívna lokalita? Osvedčená jazyková škola? Certifikovaný jazykový kurz? Stáž s platenou pracovnou pozíciou?

Štúdium angličtiny, pracovné skúsenosti a osobný rozvoj.

 • Túžiš učiť sa angličtinu efektívne a pod dohľadom kvalifikovaného učiteľa?
 • Pritom spoznať kopec ľudí z celého sveta?
 • A naviac s možnosťou na toto štúdium si aj zarobiť?

Ak áno, tak si na správnom mieste!

Ponúkame Ti zaujímavú škálu študijno-pracovných programov v turisticky atraktívnej lokalite prímorského letoviska Bournemouth na prestížnej jazykovej škole English 2000, ktorá je akreditovaná British Council a certifikovaná Cambridge University ako prípravné centrum.

Ak chceš vedieť viac, stačí keď nás skontaktuješ a radi ti odpovieme na tvoje otázky a pomôžeme s výberom konkrétneho typu program/kurzu.

Program je zabezpečovaný prestížnou jazykovou školou English 2000, nachádzajúcou sa v centre mesta Bournemouth, len 10 minút chôdze od pláže. Škola bola založená v roku 1992 a je akreditovanou British Council v roku 2001 a certifikovanou Cambridge University ako prípravné centrum na Cambrigdské jazykové skúšky. Špecializáciou školy sú akademické a platené študijno-pracovné pobyty so zabezpečením neplatených a platených pracovných pozícií.

Škola má priestorné učebne a je známa svojou vysokou kvalitou/štandardom a nízkymi poplatkami. Všetci členovia manažmentu majú vysokoškolské vzdelanie a diplom z nadstavbového štúdia výučby anglického jazyka. Všetci učitelia školy sú kvalifikovaný v štúdiu výučby anglického jazyka. Spätná väzba od študentov je pozitívna 90 - 92%. Škola spravuje vládou podporované programy a ponúka kurzy zadarmo počas zimného obdobia - tzv. Sholarship. Takisto je k dispozícii zdarma tzv. language clinic, tj. konzultácie s lektormi jeden krát do týždňa, kde prebieha výučba 1:1 - študent – lektor . Škola má naviac malú knižnicu a WiFi pripojenie na internet a podporu prostredníctvom 24-hodinovej telefonickej linky.

Ak chceš vedieť viac, stačí keď nás skontaktuješ a radi ti odpovieme na tvoje otázky a pomôžeme s výberom programu.

Bournemouth je nádherným dovolenkovým letoviskom s prekrásnymi plážami a mnohými zaujímavými miestami. V rámci UK je jedným z popredných miest medzinárodného vzdelávania a ponúka pestrú škálu možností na strávenie voľného času od rôznych športov až po nočný život. Bournemouth sa nachádza v dostupnej vzdialenosti od Londýna a hlavných letísk krajiny.

Voľný čas

Reštaurácie

Bournemouth Aquarium

Trip Advisor

Alum Chine beach

Bournemouth Tourism recommended

Boscombe Beach

Lower Gardens

Aktivity

Čo je nové

Walking & Hiking

Bournemouth International Centre (BIC)

Climbing

Pavilion Theatre

Cycling & Mountain Biking

Pavilion Dance South West

Health & Spa

Cinema

Možnosti ubytovania:


1. Home Stay / Private Home Accommodation

 • jednoposteľová izba s polpenziou: 145 GBP/týždeň, júl-august : 165 GBP/týždeň
 • dvojposteľová izba s polpenziou:    115 GBP/týždeň, júl-august : 135 GBP/týždeň

Študenti dostanú polpenziu počas týždňa - raňajky a večeru, počas víkendov aj ľahký obed. Vzdialenosť ubytovania od školy je v rozsahu 15 minút pešo až 45 minút autobusom a od práce v rozsahu 15 minút pešo až 55 minút autobusom alebo vlakom.

Podmienky Homestay - vek minimálne 16 rokov a maximum 4 študenti
Podmienky Private Home Accommodation - vek minimálne 18 rokov a môžu byť aj viac ako 4 študenti v dome


2. Room only Accommodation

 • jednoposteľová izba: 100 GBP/týždeň
 • dvojposteľová izba:      90 GBP/týždeň

Poplatok sa môže platiť priamo majiteľovi. Pri tomto type ubytovania strava nie je poskytovaná. K dispozícii je zdieľaná kuchyňa a kúpeľňa. Vzdialenosť ubytovania od školy je v rozsahu 15 minút pešo až 45 minút autobusom a od práce v rozsahu 15 minút pešo až 55 minút autobusom alebo vlakom.

Podmienky Room only accommodation - vek minimálne 18 rokov


3. Summer Residence Accommodation

Tento typ ubytovania je k dispozícii len počas mesiacov júl a august. Pri tomto type ubytovania strava nie je poskytovaná. K dispozícii je zdieľaná kuchyňa a hala a vlastná kúpeľňa. Cena sa pohybuje v závislosti od lokality a typu zabezpečeného ubytovania a môže byť cca. 140 GBP týždenne.

Vzdialenosť ubytovania od školy je 20 minút pešo, resp. 10 minút autobusom.

Doprava

Informácie o doprave autobusom, resp. vlakom - www.nationalexpress.com


Transfer z letiska

London Heathrow: 150 GBP
London Gatwick: 180 GBP
London Stansted: 230 GBP
London Luton: 200 GBP
Southampton: 90 GBP
Bournemouth: 40 GBP
Poole Ferry: 40 GBP

Extra pasažier 30 GBP
Extra pasažier pre Bournemouth a Poole Ferry 10 GBP

 • jedne z najnižších programových poplatkov na trhu
 • mnohoročné skúsenosti s programom Work and Study UK - od roku 2006
 • renomovaná a spoľahlivá jazyková škola v UK v turisticky atraktívnej prímorskej lokalite s kvalifikovanými lektormi
 • umiestnenie párov alebo skupiny študentov na jednom mieste
 • rýchly vybavovací proces trvajúci 2-4 týždne pri jazykových kurzoch, resp. 1-2 mesiace pri študijno-pracovných programoch
 • osobné internetové stránky klienta na pohodlné a jednoduché sledovanie celého procesu zabezpečovania Tvojej účasti na programe
 • skúsení osobní poradcovia, bývalí účastníci programov v UK
 • asistencia pri navracaní daní


Toto a ešte viac môžeš mať.

Registrácia do programu
Ako prvý krok je potrebné sa do programu zaregistrovať. Urobíš to jednoducho a rýchlo tak, že vyplníš on-line registračný formulár na našej web stránke. Samozrejme ak pred registráciou potrebuješ podrobnejšie informácie o programoch ako sú dostupné na našich stránkach, bez váhania nás kontaktuj.

Vstupný pohovor s AA
Pohovor je telefonický - my skontaktujeme Teba vo zvolenom čase. Pohovor je jednoduchý a má 2 základné časti. V prvej preberieme akékoľvek otázky, ktoré ešte budeš mať v súvislosti s programom a vyjasníme všetky potrebné detaily programu. V druhej časti overíme tvoju znalosť angličtiny, či je dostatočná pre potreby programu.

Podpísanie Zmluvy
Po úspešnom absolvovaní pohovoru, Ťa zaradíme do programu. Podpíšeš Zmluvu o účasti na programe a faktúru na 1. splátku programového poplatku. Zmluvu si starostlivo preštuduješ a po jej podpise ju zašleš na našu adresu.

Príprava Programovej dokumentácie a telefonické pohovory
Všetky ostatné kroky budú vykonávané prostredníctvom osobných stránok. Všetko bude veľmi podrobne rozvedené na osobných stránkach a bude tam aj množstvo vzorových dokumentov a ďalších užitočných vecí. V jednotlivých krokoch si skompletizuješ programovú dokumentáciu a absolvuješ telefonický pohovor so zástupcom školy a/alebo zástupcom zamestnávateľa.

Úhrada programových poplatkov
Po skompletizovaní programovej dokumentácie je splatná 2. splátka programového poplatku. Následne Tvoju programovú dokumentáciu aj s programovým poplatkom zašleme partnerovi do UK. Zároveň Ti podľa Tvojich požiadaviek rezervujeme letenku do UK.

Obdržanie uvítacieho a informačného balíka a odchod do UK
Ešte pred odchodom do UK Ti zašleme uvítací a informačný balík, kde Ti budú poskytnuté dôležité informácie o programe a živote v UK, nevyhnutné pre úspešné absolvovanie programu. Nasledovať bude vytúžený odlet a nezabudnuteľný pobyt v UK.

Pohovor je jednoduchý a vedený v priateľskej atmosfére. Na základe neho určíme tvoju úroveň znalosti angličtiny, ako aj to či spĺňaš podmienky účasti na programe. Akékoľvek poplatky sa platia až po úspešnom pohovore.

Áno - pohovor so zástupcom školy v UK a/alebo so zástupcom hostiteľského subjektu. Pohovory sú pomerne jednoduché a keď si už absolvoval vstupný pohovor s našou agentúrou mal by si zvládnuť aj tieto pohovory. Samozrejme, že na pohovory Ťa náležite pripravíme.

Do programu je možné sa registrovať počas celého roka. Vybavovací proces je pomerne rýchly a pri študijno-pracovných programoch trvá približne 1-2 mesiace.

 • vek 18 - 30 rokov
 • znalosť angličtiny na úrovni B1 Intermediate do C2 Proficiency

Áno. Účastníkom programu Work and Study UK môže byť aj absolvent VŠ bez ohľadu na to kedy školu ukončil, za predpokladu, že spĺňa ostatné požiadavky na účasť v programe.

Praktickú časť programu je možné absolvovať, v nasledovných oblastiach: Retail a Hotel & Catering industry.

Áno, je možné umiestniť spolu pár. Je však potrebné vziať do úvahy to, že konečné slovo má hostiteľský subjekt a je v kompetencii jeho zástupcu koho si vyberie.

Anglický jazyk musíš ovládať na úrovni B1 Intermediate do C2 Proficiency.

Ako súčasť komplexných služieb ti naša agentúra zabezpečí letenku v najlepšej možnej cene, ktorá bude zohľadňovať tvoje preferencie.

Približná mzda sa odvíja od minimálnej mzdy v UK. Aktuálne info o minimálnej mzde v UK je tu ....

Ubytovanie zabezpečuje škola alebo hostiteľský subjekt.

32 - 40 hodín za týždeň, v závislosti od aktuálnych potrieb hostiteľského subjektu. Niektoré pozície sú tzv. part-time, čo znamená že sa pracuje do 20 hodín za týždeň.

HORE