Work and Travel USA / Work and Study UK
Praca v UK Work and Study UK

Práca a štúdium v zahraničí

Work and Study UK and Ireland

Práca v Írsku? Osvedčená jazyková škola v UK? Certifikovaný jazykový kurz? Kombinovaný program s platenou pracovnou pozíciou?

Štúdium angličtiny, pracovné skúsenosti a osobný rozvoj.

 • Túžiš učiť sa angličtinu efektívne a pod dohľadom kvalifikovaného učiteľa?
 • Pritom spoznať kopec ľudí z celého sveta?
 • A naviac s možnosťou na toto štúdium si aj zarobiť?

Ak áno, tak si na správnom mieste!

Ponúkame Ti zaujímavé študijno-pracovné programy so študijnou časťou v turisticky atraktívnej lokalite prímorského letoviska Bournemouth na prestížnej jazykovej škole ETC International College, ktorá je akreditovaná British Council a pracovnou časťou v Írsku s garantovanou minimálnou národnou mzdou 12,70 EUR/hod.

Ak chceš vedieť viac, stačí keď nás skontaktuješ a radi ti odpovieme na tvoje otázky a pomôžeme s výberom konkrétneho typu program/kurzu.

Program je zabezpečovaný prestížnou jazykovou školou ETC International College, nachádzajúcou sa v meste Bournemouth, len 5 minút chôdze od pláže a 2 minuty od centra mesta. Škola, založená v roku 1989 a akreditovaná British Council, sa nachádza v tichom prostredí West Hill Road, má 38 priestorných učební, knižnicu, kaviareň, študentský salónik, vlastný campus s ubytovaním v bezprostrednej blízkosti školy a dostatočný priestor na organizovanie spoločenských aktivít na mieste. Špecializáciou školy sú akademické a platené študijno-pracovné pobyty so zabezpečením neplatených a platených pracovných pozícií.

Škola je známa svojou vysokou kvalitou/štandardom a nízkymi poplatkami. Všetci učitelia boli vybraní na základe ich vysokého štandardu zručností v oblasti riadenia triedy a znalostí vyučovacích a školiacich techník. Učitelia sú priateľskí, ale efektívni a schopní reagovať na konkrétne vzdelávacie požiadavky. Počas celého kurzu je učiteľ podporným a chápavým sprievodcom procesom učenia, sledujúcim študentov pokrok a vytvárajúcim príležitosti na precvičovanie angličtiny v príjemnej a uvoľnenej atmosfére. 

Ak chceš vedieť viac, stačí keď nás skontaktuješ a radi ti odpovieme na tvoje otázky a pomôžeme s výberom programu.

Bournemouth je nádherným dovolenkovým letoviskom s prekrásnymi plážami a mnohými zaujímavými miestami. V rámci UK je jedným z popredných miest medzinárodného vzdelávania a ponúka pestrú škálu možností na strávenie voľného času od rôznych športov až po nočný život. Bournemouth sa nachádza v dostupnej vzdialenosti od Londýna a hlavných letísk krajiny.

Voľný čas

Reštaurácie

Bournemouth Aquarium

Trip Advisor

Alum Chine beach

Bournemouth Tourism recommended

Boscombe Beach

Lower Gardens

Aktivity

Čo je nové

Walking & Hiking

Bournemouth International Centre (BIC)

Climbing

Pavilion Theatre

Cycling & Mountain Biking

Pavilion Dance South West

Health & Spa

Cinema

Možnosti ubytovania:

 

1. Host Family

 • jednoposteľová izba s polpenziou: 180 GBP/týždeň, jún-august : 230 GBP/týždeň
 • dvojposteľová izba s polpenziou:    160 GBP/týždeň, jún-august : 190 GBP/týždeň

Študenti dostanú polpenziu počas týždňa - raňajky a večeru, počas víkendov aj ľahký obed. Vzdialenosť ubytovania od školy je v rozsahu 15 minút pešo až 45 minút autobusom a od práce v rozsahu 15 minút pešo až 55 minút autobusom alebo vlakom.

Podmienky - vek minimálne 16 rokov a maximum 4 študenti


2. ETC Residence Accommodation

 • jednoposteľová izba self-catering: 200 GBP/týždeň, jún-august : 200 GBP/týždeň
 • dvojposteľová izba self-catering: 155 GBP/týždeň, jún-august : 155 GBP/týždeň

Poplatok sa môže platiť priamo majiteľovi. Pri tomto type ubytovania strava nie je poskytovaná. K dispozícii je zdieľaná kuchyňa a kúpeľňa. Vzdialenosť ubytovania od školy je v rozsahu 1-10 minút pešo, vrátane supervisora bývajúceho v rovnakej ubytovni a zabezpečujúceho odvoz/dovoz študentov do/zo školy.

Podmienky - vek minimálne 16 rokov

Stravovanie - raňajky 35 GBP/týždeň, raňajky a obed 80 GBP/týždeň

Doprava

Informácie o doprave autobusom, resp. vlakom - www.nationalexpress.com


Transfer z letiska

London Heathrow: 170 GBP
London Gatwick: 200 GBP
London Stansted: 270 GBP
London Luton: 220 GBP
Southampton: 100 GBP
Bournemouth: 45 GBP
London Central: 240 GBP

Waiting charge per hour 30 GBP

 • jedne z najnižších programových poplatkov na trhu
 • mnohoročné skúsenosti s programom Work and Study UK - od roku 2006
 • renomovaná a spoľahlivá jazyková škola v UK v turisticky atraktívnej prímorskej lokalite s kvalifikovanými lektormi
 • umiestnenie párov alebo skupiny študentov na jednom mieste
 • rýchly vybavovací proces trvajúci 2-4 týždne pri jazykových kurzoch, resp. 1-2 mesiace pri študijno-pracovných programoch
 • pohodlné a jednoduché sledovanie celého procesu zabezpečovania Tvojej účasti na programe prostredníctvom on-line účtu klienta
 • skúsení osobní poradcovia, bývalí účastníci programov v UK
 • asistencia pri navracaní daní


Toto a ešte viac môžeš mať.

Registrácia do programu
Ako prvý krok je potrebné sa do programu zaregistrovať. Urobíš to jednoducho a rýchlo tak, že vyplníš on-line registračný formulár na našej web stránke. Samozrejme ak pred registráciou potrebuješ podrobnejšie informácie o programoch ako sú dostupné na našich stránkach, bez váhania nás kontaktuj.

Vstupný pohovor s AA
Pohovor je telefonický - my skontaktujeme Teba vo zvolenom čase. Pohovor je jednoduchý a má 2 základné časti. V prvej preberieme akékoľvek otázky, ktoré ešte budeš mať v súvislosti s programom a vyjasníme všetky potrebné detaily programu. V druhej časti overíme tvoju znalosť angličtiny, či je dostatočná pre potreby programu.

Podpísanie Zmluvy
Po úspešnom absolvovaní pohovoru, Ťa zaradíme do programu. Podpíšeš Zmluvu o účasti na programe a faktúru na 1. splátku programového poplatku. Zmluvu si starostlivo preštuduješ a po jej podpise ju zašleš na našu adresu.

Príprava Programovej dokumentácie a telefonické pohovory
Všetky ostatné kroky budú vykonávané prostredníctvom on-line účtu klienta, kde je všetko veľmi podrobne rozvedené a je tam aj množstvo vzorových dokumentov a ďalších užitočných vecí. V jednotlivých krokoch si skompletizuješ programovú dokumentáciu a absolvuješ telefonický pohovor so zástupcom školy.

Úhrada programových poplatkov
Po skompletizovaní programovej dokumentácie je splatná 2. splátka programového poplatku. Následne Tvoju programovú dokumentáciu aj s programovým poplatkom zašleme partnerovi do UK. Zároveň Ti podľa Tvojich požiadaviek rezervujeme letenku do UK.

Obdržanie uvítacieho a informačného balíka a odchod do UK
Ešte pred odchodom do UK Ti zašleme uvítací a informačný balík, kde Ti budú poskytnuté dôležité informácie o programe a živote v UK, nevyhnutné pre úspešné absolvovanie programu. Nasledovať bude vytúžený odlet a nezabudnuteľný pobyt v UK.

Pohovor je jednoduchý a vedený v priateľskej atmosfére. Na základe neho určíme tvoju úroveň znalosti angličtiny, ako aj to či spĺňaš podmienky účasti na programe. Akékoľvek poplatky sa platia až po úspešnom pohovore.

Áno - pohovor so zástupcom školy v UK a/alebo so zástupcom hostiteľského subjektu. Pohovory sú pomerne jednoduché a keď si už absolvoval vstupný pohovor s našou agentúrou mal by si zvládnuť aj tieto pohovory. Samozrejme, že na pohovory Ťa náležite pripravíme.

Do programu je možné sa registrovať počas celého roka. Vybavovací proces je pomerne rýchly a pri študijno-pracovných programoch trvá približne 1-2 mesiace.

 • vek 18 - 30 rokov
 • znalosť angličtiny na úrovni B1 Intermediate do C2 Proficiency

Áno. Účastníkom programu Work and Study UK môže byť aj absolvent VŠ bez ohľadu na to kedy školu ukončil, za predpokladu, že spĺňa ostatné požiadavky na účasť v programe.

Praktickú časť programu je možné absolvovať, v nasledovných oblastiach: Retail a Hotel & Catering industry.

Áno, je možné umiestniť spolu pár. Je však potrebné vziať do úvahy to, že konečné slovo má hostiteľský subjekt a je v kompetencii jeho zástupcu koho si vyberie.

Anglický jazyk musíš ovládať na úrovni B1 Intermediate do C2 Proficiency.

Ako súčasť komplexných služieb ti naša agentúra zabezpečí letenku v najlepšej možnej cene, ktorá bude zohľadňovať tvoje preferencie.

Približná mzda sa odvíja od minimálnej mzdy v Írsku/UK. Aktuálne info o minimálnej mzde v Írsku je tu .... a o minimálnej mzde v UK je tu ....

Ubytovanie zabezpečuje škola alebo hostiteľský subjekt.

32 - 40 hodín za týždeň, v závislosti od aktuálnych potrieb hostiteľského subjektu. Niektoré pozície sú tzv. part-time, čo znamená že sa pracuje do 20 hodín za týždeň.

HORE