Work and Travel USA / Work and Study UK
Praca v Kanade Work and Study Canada

Práca v Kanade

Work and Study Canada

Platená stáž v Kanade!

Dokumenty na stiahnutie

Work and Study Canada.pdf

Informácie o programe Work and Study Canada

Work and Study Canada - Intake Calendar 2024.pdf

Informácie o dátumoch nástupu - Work and Study Canada

Práca v Kanade? Štúdium v Kanade? Štúdium angličtiny a práca vo Vancouveri? Jazyková škola s reputáciou a nadštandardnými službami? Spolužiaci z celého sveta? A k tomu platené pracovné pozície?

Šanca nielen učiť sa, ale aj nadviazať kontakty s ľudmi, ktorí môžu zmeniť tvoj život!

 • Snívaš o štúdiu angličtiny v zahraničí a láka ťa Kanada?
 • Túžiš spoznať kopec nových ľudí z celého sveta?
 • Chceš získať zaujímavé pracovné skúsenosti s možnosťou si na toto všetko ešte aj zarobiť?
 • Zvažuješ imigráciu do Kanady?

Ak áno, tak si na správnom mieste!

Práca v Kanade zabezpečovaná renomovanou jazykovou školou v srdci Vancouveru, ponúkajúcou obľúbené študijno-pracovné programy v trvaní 6, 9, 12 a 24 mesiacov, s možnosťou už od začiatku v prvej časti programu počas štúdia pracovať 20 hodín týždenne a v druhej časti programu po ukončení štúdia pracovať full-time a ľahko si na program zarobiť. Samozrejmosťou je, že škola, ako jediná na trhu zabezpečuje bezplatnú asistenciu pri pracovnom umiestnení, ako aj dostupný a flexibilný plán splátok školného. Naviac pre cieľavedomých jednotlivcov škola ponúka možnosť transferu kreditov získaných počas štúdia na vybrané súkromné a verejné univerzity.

A to všetko za atraktívne ceny.

Inšpiruj sa príbehmi našich klientov, ktorí už program absolvovali a dokázali si zarobiť v priemere 3000 - 4000 CAD mesačne.

Ak chceš vedieť viac, stačí keď nás skontaktuješ a radi ti odpovieme na tvoje otázky a pomôžeme s výberom konkrétneho kurzu.

 • viac ako 45000 absolventov štúdia
 • 15+ špecializovaných jazykových kurzov v dvoch krajinách
 • 70 rôznych národností študentov z celého sveta

Program je zabezpečovaný renomovanou jazykovou školou SELC, ktorá bola založená v roku 1985 v Sydney a je jednou z najstarších jazykových škôl v Austrálii. SELC Canada otvorila svoje dvere v roku 2012. Nachádza sa v centre Vancouveru, len 2 minúty chôdze od hlavných dopravných stredísk, len 5 minút chôdze od hlavných turistických bodov v meste a len 15 minút od slávneho Stanley parku. Škola sa zameriava na špecializované jazykové a platené študijno-pracovné programy s bezplatnou asistenciou pri zabezpečení neplatených a platených pracovných pozícií.

Škola disponuje kvalitným zariadením, zameraným na zabezpečenie osobnejšieho a motivačného učebného prostredia. K dispozícii pre študentov má 10 učební, veľkú halu s automatmi na nápoje a jedlo, počítačovú miestnosť so 40 počítačmi, knižnicu, materiály na precvičovanie a testovanie znalosti jazyka, e-learning platformu pre samoštúdium a samozrejmosťou je bezplatné Wifi pripojenie na internet. Každý učiteľ má vysokoškolské vzdelanie a disponuje bohatými skúsenosťami. Všetky služby študentom sa vyznačujú priateľským a osobným charakterom. Mix študentov rôznych národností navštevujúcich školu zaručuje príležitosť na získanie neoceniteľných skúseností a kontaktov.

Vancouver je často hodnotený ako najkrajšie mesto sveta. Obyvatelia kanadského Vancouveru hovoria, že Boh za šesť dní stvoril svet a na ten siedmy neoddychoval, lebo tvoril ich mesto.

Pokoj, relax a dobrú náladu môže každý nájsť práve vo Vancouveri. Unavení prácou, vyčerpaní a zaneprázdnení ľudia často utekajú na dovolenku do Kanady, aby tu v tichu neskutočne krásnej prírody našli znova silu, ktorú v uponáhľanej dobe stratili. Do Kanady je možné dostať sa za deväť hodín lietadlom z Viedne.

Vancouver je tretím najväčším v Kanade. V samotnom meste žije iba 600 tisíc obyvateľov, avšak v celej metropolitnej oblasti pracuje a žije viacej ako 2,2 milióna ľudí. Napriek tomu mesto pôsobí pokojne a  aj v pracovných dňoch cítiť dovolenkovú atmosféru.

Mesto je pomenované po Georgeovi Vancouverovi, dôstojníkovi kapitána Jamesa Cooka. Vancouver sa očarený týmto miestom, po prvej objavnej výprave v roku 1778, v roku 1792 vrátil, aby túto časť sveta zabral pre britské kráľovstvo. Mesto dnes nesie jeho meno.

Mesto sa začalo naplno rozvíjať až v druhej polovici 19. storočia. V roku 1887 do Vancouveru dorazil aj prvý osobný vlak z Montrealu. Postupom času sa Vancouver rozvíjal do svojej dnešnej podoby. V meste je krásne čisto a bezpečne. Vynímajúc zimu je všade plno mnohofarebných kvetov, nádherných vysokých cédrov a sú tu aj palmy a to priamo vonku v parku. Veveričky behajú po chodníkoch v obytných štvrtiach a do záhrad často zavítajú medvedíky čistotné.

Vancouver je výnimočný mnohými vecami.

 • Priamo do centra mesta sa vedia dostať obrovské zaoceánske parníky a niekoľkoposchodové luxusné výletné lode. Dôvodom je to, že Vancouver je štvrtým najhlbším prírodným prístavom na svete.
 • Kto túži po vtáčej perspektíve môže využiť hydroplán, ktorý umožní vidieť mesto z oblakov.
 • V meste majú známe hodiny Steam Clock, ktoré sú poháňané parou.
 • Vo Vancouveri môžete v jeden deň plachtiť na jachte a aj sa nad mestom lyžovať.
 • Priamo v meste prakticky pešo v dosahu centra mesta sa nachádza Stanley park a patrí k najkrajším na svete. Na rozlohe 400 hektárov je hustý les so stromami starými niekoľko sto rokov. Môžete sa tu prechádzať, bicyklovať, korčuľovať na kolieskových korčuliach a to všetko absolútne bezpečne. Má jedinečnú atmosféru, pretože ho tvorí polostrov s prekrásnym pobrežím severného Tichého oceánu.
 • Ďalej tu je obrovské akvárium, Totem Poles - Les indiánskych totemov, ktoré sem pozvážali z celej Kanady.
 • Zaujímavou štvrťou Vancouveru je Granville. Pešo dostupné z Downtownu nachádza sa toto centrum zábavy s množstvom reštaurácií, barov, divadiel, kín, nočných podnikov a  obchodov so suvenírmi. Tu sa môžete nerušene baviť až do rána, nikto tu nebýva, nie sú tu hotely.
 • Len 124 km severne od Vancouveru sa nachádza zimné stredisko Whistler považované za najlepšie zimné stredisko v celej Severnej Amerike.
 • vek minimálne 19 rokov
 • znalosť angličtiny na úrovni Upper-Intermediate

Možnosti ubytovania:

poplatok za zabezpečenie hostiteľskej rodiny – 250 CAD
transfer z letiska do ubytovania – 130 CAD

1. Home Stay

Vždy keď je to možné, ubytovanie je blízko školy. Hostiteľské rodiny sú vyberané so zreteľom na kvalitu ubytovania, priateľskú atmosféru a záujem o ľudí iných národností.

K dispozícii sú tieto typy Home Stay:

 • plná penzia (3 jedlá denne) / polpenzia (2 jedlá denne)
 • samostatná izba / zdieľaná izba

Cena ubytovania:

samostatná izba s plnou penziou – 335 CAD/týždeň
samostatná izba s polpenziou – 325 CAD/týždeň
zdieľaná izba s plnou penziou – 330 CAD/týždeň
zdieľaná izba s polpenziou – 320 CAD/týždeň

Zdieľaná izba je len pre študentov, ktorý idú na program spoločne.

Čo môžeš očakávať:

 • samostatnú izbu s posteľou, stolom a stoličkou, osvetlením a odkladacím priestorom
 • každý deň raňajky, obed a večeru pri alternatíve plnej penzie
 • možnosť využívať všetko zariadenie v dome
 • príležitosť prakticky precvičovať angličtinu


2. Student Dormitory - internát

Táto alternatíva predstavuje bezpečné, čisté, pohodlné a dostupné ubytovanie.

K dispozícii sú tieto typy Student Dormitory:

 • samostatná izba / zdieľaná izba (2-4 ľudia)
 • Economy, Standard, Premium atď.

Čo môžeš očakávať:

 • 4 rôzne lokality
 • 24 hodinovú podporu na recepcii
 • plne zariadené izby
 • bez jedla
 • možnosť už od začiatku v prvej časti programu počas štúdia pracovať 20 hodín týždenne a v druhej časti programu po ukončení štúdia pracovať full-time 
 • garantovaná bezplatná asistencia pri pracovnom umiestnení - ponúkaná na trhu len touto školou
 • dostupný a flexibilný plán splátok školného
 • jedne z najnižších programových poplatkov na trhu - poplatky nie sú navyšované, ako agent školy dostávame províziu a klient má výhodu, že dostane komplexnú asistenčnú službu počas celého procesu vybavovania (vrátane poradenstva pri žiadaní o víza) podloženú mnohoročnými skúsenosťami s programom Work and Study Canada - od roku 2006
 • renomovaná a spoľahlivá jazyková školav nádhernom Vancouveri s profesionálnymi a starostlivými lektormi
 • umiestnenie párov alebo skupiny študentov na jednom mieste
 • rýchly vybavovací proces trvajúci 2-3 mesiace
 • on-line účet klienta pre pohodlné a jednoduché sledovanie celého procesu zabezpečovania Tvojej účasti na programe
 • skúsení osobní poradcovia
 • asistencia pri navracaní daní


Toto a ešte viac môžeš mať.

Registrácia do programu
Ako prvý krok je potrebné sa do programu zaregistrovať. Urobíš to jednoducho a rýchlo tak, že vyplníš on-line registračný formulár na našej web stránke. Samozrejme ak pred registráciou potrebuješ podrobnejšie informácie o programoch ako sú dostupné na našich stránkach, bez váhania nás kontaktuj.

Vstupný pohovor s AA
Pohovor je telefonický - my skontaktujeme Teba vo zvolenom čase. Pohovor je jednoduchý a má 2 základné časti. V prvej preberieme akékoľvek otázky, ktoré ešte budeš mať v súvislosti s programom a vyjasníme všetky potrebné detaily programu. V druhej časti overíme tvoju znalosť angličtiny, či je dostatočná pre potreby programu.

Podpísanie Zmluvy
Po úspešnom absolvovaní pohovoru, Ťa zaradíme do programu. Podpíšeš Zmluvu o účasti na programe a faktúru na 1. splátku programového poplatku. Zmluvu si starostlivo preštuduješ a po jej podpise ju zašleš na našu adresu.

Príprava Programovej dokumentácie a telefonické pohovory
Všetky ostatné kroky budú vykonávané prostredníctvom osobných stránok. Všetko bude veľmi podrobne rozvedené na osobných stránkach a bude tam aj množstvo vzorových dokumentov a ďalších užitočných vecí. V jednotlivých krokoch si skompletizuješ programovú dokumentáciu a absolvuješ telefonický pohovor so zástupcom školy a/alebo zástupcom zamestnávateľa.

Úhrada programových poplatkov
Po skompletizovaní programovej dokumentácie je splatná 2. splátka programového poplatku. Následne Tvoju programovú dokumentáciu aj s programovým poplatkom zašleme partnerovi do Kanady. Zároveň Ti podľa Tvojich požiadaviek rezervujeme letenku do Kanady.

Žiadosť o víza
Následne obdržíš od školy podklady pre žiadosť o víza a požiadaš o víza na kanadskej ambasáde.

Obdržanie uvítacieho a informačného balíka a odchod do Kanady
Ešte pred odchodom do Kanady Ti zašleme uvítací a informačný balík, kde Ti budú poskytnuté dôležité informácie o programe a živote v Kanade, nevyhnutné pre úspešné absolvovanie programu. Nasledovať bude vytúžený odlet a nezabudnuteľný pobyt v Kanade.

Pohovor je jednoduchý a vedený v priateľskej atmosfére. Na základe neho určíme tvoju úroveň znalosti angličtiny, ako aj to či spĺňaš podmienky účasti na programe. Akékoľvek poplatky sa platia až po úspešnom pohovore.

Áno - pohovor so zástupcom školy v Kanade a/alebo so zástupcom hostiteľského subjektu. Pohovory sú pomerne jednoduché a keď si už absolvoval vstupný pohovor s našou agentúrou mal by si zvládnuť aj tieto pohovory. Samozrejme, že na pohovory Ťa náležite pripravíme.

Do programu je možné sa registrovať počas celého roka. Vybavovací proces je pomerne rýchly a pri študijno-pracovných programoch trvá približne 2-4 mesiace.

 • vek 19 - 35 rokov
 • znalosť angličtiny na úrovni B1 Intermediate do C2 Proficiency

Áno. Účastníkom programu Work and Study UK môže byť aj absolvent VŠ bez ohľadu na to kedy školu ukončil, za predpokladu, že spĺňa ostatné požiadavky na účasť v programe.

Praktickú časť programu je možné absolvovať v širokom spektre pracovných pozícií nasledovných oblastiach:

Waiter/Waitress, Front Desk, Line Cook, Ticket Sellers, Housekeeper, Café Attendant, Busines, Banquets Server, Sales & Events Coordinator, Dining Room Server, Golf Course Groundskeeper, Maintenance, Grounds Operator, Reservations Agent, Room Attendant, Host/Hostess, Bartender, Guest Services, Park Attendant, Beach Concession, Health & Fitness Coordinator, Retail Sales and Rentals, Bell Person, Lift Operator, Server a iné

Anglický jazyk musíš ovládať na úrovni B1 Intermediate do C2 Proficiency.

Ako súčasť komplexných služieb ti naša agentúra zabezpečí letenku v najlepšej možnej cene, ktorá bude zohľadňovať tvoje preferencie.

Približná mzda je vo výške 17 - 25 CAD/hod., v závislosti od konkrétnej pozície.

Ubytovanie zabezpečuje škola alebo hostiteľský subjekt.

30 hodín za týždeň, v závislosti od aktuálnych potrieb hostiteľského subjektu.

HORE