Work and Travel USA / Work and Study UK
Praca v UK

Príbehy účastníkov

Bianka

Internship USA Hospitality

Moja cesta k Hospitality Training Program v USA nebola úplne jednoduchá.

O niečom takom, ako odísť na rok do USA a legálne, som si začala zisťovať po tom, ako som sa v 2018 vrátila z Work and Travel.

Kým som sa vôbec odhodla niečo riešiť, bol november 2019. Po neúspešných pohovoroch s agentúrami som oslovila Across Agency. Ja osobne som spolupracovala a komunikovala s pani Jankou Kuzmovou, ktorú si nedokážem vynachváliť. S ich partnerskou agentúrou v USA som pohovorom úspešne prešla. Avšak, nakoľko celý proces niečo trvá, pani Kuzmová mi navrhla vyskúšať program Work in UK, kým čakám. To bol január 2020. UK bola ďalšia fajn skúsenosť. A som vďačná, že pani Kuzmová sa o mňa zaujímala natoľko, že mi navrhla niečo, čo by mi ešte dodalo skúsenosti pre USA.

Áno, Covid mi prekazil plány a tak sa rýchlo presuniem k decembru 2021 kedy som konečne vycestovala. Nakoľko cestovanie do USA povolili len v novembri, všetko sa zomlelo neskutočne rýchlo, no hladko, bez problémov. Áno program stojí nejaké to euro, ale to sa ti vráti v priebehu prvého mesiaca. Pracovala som v Devil’s Thumb Ranch v Colorade ako Guest Services Agent, a.k.a. Front Desk. Tento rezort bol viac-menej uprostred ničoho a veľmi vysoko, takže tie výhľady stáli za to. Žiadne pracovné miesto nie je dokonalé a teda aj toto malo svoje “ups and downs”.

Nazbierala som skutočne veľa skúsenosti, o ktorých som ani nevedela, kým som nezačala pracovať opäť tu na Slovensku. Spoznala som veľa skvelých ľudí, s ktorými som dodnes v kontakte. Slovenky sme tam boli dve a zožali sme veru úspech. Ja a Saška sme Slovensku (môžem povedať) urobili dobré meno. Naša pracovná morálka je neporovnateľná s tou Americkou. Neučili sme sa len my, ale aj my sme čo to naučili ostatných. Hotel bol dosť rušný, a bez auta bolo ťažké niekam sa dostať. Avšak, keď som potrebovala, vždy sa našlo niekoľko ochotných ľudí.

Necestovala som toľko koľko som chcela, ale bolo to moje rozhodnutie, nakoľko som chcela čo to ušetriť. Bola som ale v Californii, v Ohio a na Floride.

Tento program mi dal veľa. Kebyže môžem, idem znovu, no vízové pravidlá mi to nedovolia. Išla by som síce niekam inam, ale viem, že ak by som sa znovu rozhodla pre Devil’s Thumb Ranch, bola by som tam vítaná.

Tento program a hlavne Across Agency odporúčam všetkým, ktorí sa neboja skúsiť niečo nové, neznáme no zároveň urobiť to rozumnou a legálnou cestou. Niekoľko agentúr som na mojej ceste za cieľom oslovila, no pán a pani Kuzmoví sú úplne iní. Ich prístup je ľudský, priateľský a najmä veľmi nápomocný. Dokonca aj teraz, ako bývalá klientka som niekoľkokrát kontaktovala agentúru a vždy som dostala odpoveď na moje otázky (aj tie nevyslovené).

Ak si si dočítal/a môj príbeh dokonca, tak si naozaj človek, ktorý to chce skúsiť. Tak smelo do toho!

Bianka, Colorado

HORE