Work and Travel USA / Work and Study UK
Praca v UK

Príbehy účastníkov

Dalibor

Internship USA Agriculture

Najlepší rok môjho života!

Volám sa Dalibor a môj príbeh začal v auguste 2021, keď som sa rozhodol zmeniť svoj život a ísť na Agriculture Internship do USA. S pomocou a podporou Across Agency bol celý proces od registrácie do programu, cez spracovanie potrebnej dokumentácie, absolvovanie pohovorov, udelenie víz, až po zaobstaranie letenky jednoduchý.

Tak som vo februári 2022 priletel do Minnesoty, kde som sa dostal na farmu na hranici so Severnou a Južnou Dakotou.

Hosťovská rodina Hasbargenovcov bola veľmi nápomocná a od začiatku mi pomáhala s aklimatizáciou. Na farme som sa hneď uchytil a s ničím nebol problém. Po krátkom čase som už bol schopný ovládať a servisovať všetky stroje potrebné na prevádzku a popritom pracovať na vedľajších zváračskych a tesárskych projektoch.

S prácou som bol nadmieru spokojný, keďže som mal možnosť realizovať a vzdelávať sa vo všetkých oblastiach poľnohospodárstva. Majiteľ farmy bol skvelý a snažil sa využiť môj potenciál na maximum - nechával na mne, ako si nastavím denný program. Hosťovská rodina bola naozaj vynikajúca. Každý víkend sme mali nejaký program a učil som sa nové veci. Miestna komunita bola taktiež skvelá a veľmi nápomocná.

Vo voľnom čase som chodieval do fitka, spoznával okolie, bol som s hosťovskou rodinou na svadbách, na dovolenke pri jazere, strávil s nimi každý sviatok a podobne.

V septembri som sa vydal s partiou Slovákov na road trip okolo Ameriky. Za 25 dní sme autom prešli všetky zaujímavé miesta od Washingtonu D.C cez Miami až po L.A.

Vo februári 2023 mi program skončil a vrátil som sa domov.

Bol to najlepší rok môjho života. Hosťovská rodina Hasbargenovcov sa stala mojou druhou rodinou a som rád že som u nich stále vítaný. Získal som nespočetne veľa skúsenosti a nemám tomuto programu čo vytknúť. Sú to zážitky na celý život.

Agriculture Intership USA, aj samotnú Across Agency môžem každému len odporučiť.

Dalibor

HORE