Work and Travel USA / Work and Study UK
Praca v UK

Príbehy účastníkov

Jana

Internship USA

Po účasti na programe Work and Travel USA ma Amerika opäť zlákala o 3 roky neskôr. To už som sa však rozhodla pre dlhší program Internship, aby som mala možnosť nielen sa zabaviť, zarobiť si a cestovať, ale sa aj presadiť v práci a byť motivovaná postupom, pochopiť americký štýl manažmentu a do hĺbky spoznať pracovnú mentalitu Američanov.

Tu mi pomohli kontakty spred 3 rokov. Toto obdobie môjho života sa mi nezabudnuteľne vrylo do pamäti. Odísť na dlhšiu dobu dodá pobytu v cudzine nový rozmer a hĺbku, človek sa osamostatní a mnohému o sebe sa naučí.

Opäť som pracovala vo veľmi modernom hoteli, kde je k dispozícii pre návštevníkov ako vnútorný tak aj vonkajší vodný svet. No nie hocijaký, ale jeden z najväčších v USA, s možnosťou surfovania vo vnútornom vodnom svete. Pozrieť si ho môžete na www.kalahariresort.com. Vyskúšala som si rôzne pozície ako je príprava banketov, práca v guest services, concierge, v reštaurácii, vo vodných parkoch, a postupom času som získala vedúce pozície vo svojich oddeleniach. Bola som zodpovedná za prípravu schedule pre zamestnancov či zatrénovanie nových zamestnancov.

A čo považujem za najväčšie pozitíva môjho pobytu v USA? Dalo mi to rutinu v komunikácii s hosťami a manažérmi, neoceniteľné pracovné skúsenosti a kontakty, ktoré plánujem využiť či už pri podnikaní alebo pri opätovnom návrate. Mnoho vecí doma viem dnes posúdiť z oveľa širšej perspektívy, pretože som veľa precestovala, spoznala. Otestovala som svoj potenciál a zistila na čom mám a čo mi už až tak nesedí. Taktiež som si vybudovala celoživotné priateľstvá. Popri práci som mala čas aj na štúdium, zdokonaľovala som sa v angličtine a urobila sme si veľmi úspešne TOEFL test.

Tesne pred odchodom som využila jeden týždeň platenej dovolenky, na ktorý som mala nárok a vybrala som sa na dovolenku do Dominikánskej republiky, strediska Punta Cana. Prežila som fantastický týždeň v päť hviezdičkovom all-inclusive hotely, naučila sa šnorchlovať, vyskúšala kajakovanie na vlnách Karibiku, či jazdu na banáne, s Animación sme tancovali merengue, salsu, bachatu... Ak by ste mali záujem, dovolenka napríklad v Dominikánskej republike je neporovnateľne lacnejšia z USA ako od nás.

Rozlúčka bola ťažká, slzy tiekli mne aj mojim americkým priateľom. Avšak niektorí z nich ma už stihli navštíviť doma na Slovensku.

 

HORE