Work and Travel USA / Work and Study UK
Praca v UK

Príbehy účastníkov

Lucia

Internship USA Hospitality

Na začiatok svojho písania sa chcem veľmi pekne poďakovať agentúre Across Agency, ktorá mi pomohla a asistovala počas celého procesu v ceste za mojím veľkým snom - vyskúšat si žiť a pracovať v USA, konkrétne v Miami.
 
Od úplného začiatku vybavovania programu, víz, až do príletu na Miami mi so všetkým pomáhali. Boli uplne skvelí a 100% profesionálni. Jednoznačne odporúčam túto agentúru všetkým, ktorí pomýšľajú nad takýmto jednoročným dobrodružstvom. Miami bol a je moj splnený sen. Neľutujem jednu jedinú minútu prežitú v tomto meste.

Ale už k môjmu príbehu. Agentúra mi ponúkla miesto v hoteli, ktorý sa volá Radisson Hotel, na pozíciu supervisor v oddelení Food and Beverage. Bola som nadšená, pretože to bola šanca, ako sa naučiť opäť niečo nové a vidieť, ako  gastronómia funguje v Spojených štátoch.

Môj hotel sa nachádza na Miami Beach, čo vám poviem, doslova raj na Zemi. Bolo to úžasné, spoznala som americkú kultúru, ale aj latinskú, kedže Miami je dobre známe aj tým, že je tu obrovská populácia ľudí z latinskej Ameriky. Takže, ak viete aj trošku po španielsky, tak Vás budú milovať a keď neviete garantujem Vám, že sa čo to zo španielčiny naučíte. Ja som mala kolegyne z Peru, Equádoru, Južnej Korey, Kolumbie, atď.... Mali sme úžasný vzťah. Navzájom sme si pomáhali a veľa sme sa rozprávali o našich krajinách, zvykoch, jedlách. Chodili sme von. Navštívili sme Disneyland a Universal Studios v Orlande. Ja som chodila často na Key West za priateľmi. Ale boli sme aj v LA a vo Vegas. Užili še si výletnú loď na Bahamy (btw jeden z najkrajších zážitkov), ale samozrejme museli sme aj zamakať v práci. Výlety sme si vždy naplánovali tak, aby to nebolo všetko naraz, pretože to by nás v práci nepustili. Takže sme si odmakali 3 mesiace a potom sme šli na prvý výlet, potom dalšie 3 mesiace a další výlet atď....

Pre mňa je ročný Intership v USA nezabudnuteľný zážitok na celý život. Nielen že som si zlepšila angličtinu, ale čo to som sa naučila aj o marketingu, ako profesionálne jednať so zákazníkmi, aj tými menej príjemnými, ako vyriešiť sťažnosť na profesionálnej úrovni, ako pracovať s pracovníkmi, za ktorých beriete zodpovednoť, ako riešiť vzťahy na pracovisku, ako správne rozpísať smeny, ale aj ako rozviazať pracovný pomer s pracovníkom, s ktorým nie ste spokojný. Je toho naozaj veľa čo som sa naučila. Samozrejme, nesmiem zabudnúť aj na prácu s počítačom.

A viem, že mnohí z Vás sa pýtate, ako to bolo s ubytovaním. Ja som z toho poviem pravdu nemala strach. Boli sme tím a pomáhali sme si navzájom, aj čo sa týka ubytovania. Chodili sme spolu hľadať po celom Miami Beach, ale veľmi nám pomohol naš general manager, ktorý nám tu bol ako našim otcom. Aj s jeho pomocou sme našli ubytovanie, ktoré nám vyhovovalo a bolo cenovo super.

Verím, že každéno zaujíma, či sa na takomto programe dá aj zarobiť a či sa peniažky, ktoré boli do programu investované vrátia späť. Odpoveď je ÁNO vrátia sa a ÁNO aj zarobíte. Takže NO WORRIES.

Dúfam, že týmto mojím príbehom inšpirujem veľa mladých ľudi, ktorí uvažujú, či na takyto program ísť alebo nie. Určite neváhajte. Oslovte Across Agency, pretože pre mňa sú najlepší a dokážu aj nemožné 😀 Verte mi.

Prikladám fotky z môjho najlepšieho roka v živote.

Lucia, Miami

HORE