Work and Travel USA / Work and Study UK
Praca v UK

Príbehy účastníkov

Marian

Internship USA Hospitality

Rád by som zhrnul môj rok v USA ako J-1 trainee v hoteli Nemacolin Woodlands Resort v Pensylvánii.

Nakoľko som ešte v USA nikdy nebol, zo začiatku bolo všetko náročné a ťažké.

Prvý polrok bol naozaj bojový, ale vždy to bolo iba o návyku na spôsob života v USA. Človek sa musí naučiť byť otvorený a prijať to ako daná krajina funguje a žije. Mne to osobne trvalo dlho, ale ak sa pozriem spätne, tak ak máte konkrétny problém treba ho riešiť. Ak niečo nie je v poriadku a v súlade s tým čo robíte, netreba sa báť si to vydiskutovať.

Mojimi hlavnými dôvodmi pre účasť na programe Internship USA boli:

  • spoznať najrozvinutejšiu a kultúrne najdiverznejšiu krajinu sveta
  • vyjsť zo svojej komfortnej zóny ktorú som doma mal
  • zdokonaliť znalosť anglického jazyka
  • rásť po profesionálnej stránke ako šéfkuchár
  • naučiť sa byť ešte viac samostatným, s cieľom posunúť sa osobnostne na úroveň, keď sa človek nestratí vo svete

Všetky ciele, ktoré som si stanovil sa mi úspešne podarilo naplniť.

Počas programu som samozrejme spoznával USA, tak ako to bežný turista nedokáže. Veľa som precestoval. Navštívil som New York, Niagarské vodopády a v neposlednom rade prešiel na karavane sám 3300 km cez Death Valley, Sequoia National Park, Yosemite National Park a San Francisco - viac foto na mojom instagrame . Pekné spomienky na môj pobyt v USA si určite uchovám po celý život.

Ďakujem agentúre Across Agency za všetku podporu, ktorú mi poskytla počas vybavovania ako aj v priebehu programu. Naozaj som rástol, aj vedomostne, aj ako človek, aj ako profesionálny kuchár, a to len k lepšiemu. Naučil som sa, že je veľmi dôležité, aby si každý mladý človek presne zadefinoval kam chce ísť, čo od svojho snaženia očakáva a aký má motív. Všetko je potom jednoduchšie a ľahšie uskutočniteľné.

Program hodnotím celkovo veľmi kladne, ako prínosný a odporúčam ho, rovnako ako aj agentúru Across Agency, pre všetkých, čo zvažujú ísť do USA.

Marian

HORE