Work and Travel USA / Work and Study UK
Praca v UK

Príbehy účastnikov

Zuzana

Work and Study UK

Môj dávny sen o štúdiu anglického jazyka v zahraničí sa stal skutočnosťou a po jednoduchom a rýchlom vybavení programu som sa ocitla v prenádhernom prímorskom meste Bournemouth na juhu Anglicka.

Moja škola sa nachádzala takmer v centre mesta, čo bolo veľmi príjemné z pohľadu jeho spoznávania. Škola naplnila všetky moje očakávania - milí a priateľskí učitelia, kvalitná výuka, spolužiaci nielen z Európy ale aj z Ázie a Južnej Ameriky. Vyučovanie prebiehalo v družnej a veselej atmosfére a okrem výrazného zdokonalenia sa v angličtine, som sa dozvedela mnoho vecí o živote nielen v Anglicku ale aj v iných krajinách.

Keďže Bournemouth je, ako som už spomenula, mestom na pobreží mora a ja som program absolvovala v letných mesiacoch, nemohla som nevyužiť príležitosť. Popoludňajšie kúpania v priezračnom mori sú pre mňa nezabudnuteľné, rovnako ako mnoho častých návštev parkov v meste s rastlinstvom z celého sveta a rušný život letoviska s množstvom atrakcií: air show, ohňostroje, Bournemouth eye, atď.

Bývala som u milej, ústretovej a starostlivej pani vo veľmi peknom dome, na izbe som mala k dispozícii internet a TV. Každý víkend som mala možnosť ísť na výlet buď zo školy alebo si vybrať z mnohých ponúk v miestnych turistických centrách. Mnoho historických pamiatok sa nachádza priamo v Bournemouth alebo blízkom okolí - napr. Stonehenge a výletmi loďou možno objaviť veľmi pekné anglické mestečká, hrady a všelijaké zaujímavosti, ako napr. otlačok stopy dinosaura. Naviac, neďaleko Bournemouth sa nachádzajú významné anglické mestá ako Londýn, Oxford.

Nakoľko som anglickou krajinou ostala očarená, pričom viem, že za 4 týždne sa mi nepodarilo stihnúť všetko, dúfam, že v budúcnosti budem môcť v štúdiu pokračovať a dobehnúť tak, všetko čo som ešte v Anglicku nestihla a nevyskúšala.

Každopádne program hodnotím veľmi pozitívne a určite ho odporúčam všetkým, ktorí sa chcú zdokonaliť v angličtine a spoznať Anglicko osobitným spôsobom.

Zuzana, Bournemouth, UK

 

HORE